Все, що важливо знати про комп'ютерну томографію

Вернуться к списку
18 мая 2023

Комп'ютерна томографія (КТ) – ефективний метод візуалізації органів людини. За допомогою КТ легко діагностуються багато серйозних захворювань. Але що слід знати про данне дослідження?

Що таке томограф

Багато людей не знають, що таке комп'ютерна томографія, як робиться комп’ютерна томографія.. Саме з цих причин і бояться процедури.

Комп'ютерна томографія - це рентгенологічне дослідження, яке дає пошарове зображення внутрішніх органів людини. Отримані дані дозволяють провести детальний аналіз знімків у 3D площині.

Відмінності ПЕТ КТ від КТ

Пет комп'ютерна томографія (позитронно-емісійна томографія) використовується у тих випадках, коли потрібно провести прицільну діагностику  пухлин та метастазів. Результати ПЕТ КТ абсолютно точно показують, чи присутні ракові клітини в організмі.

КТ – це шкідливо?

Багато хто любить перебільшувати шкоду КТ для організму людини. Так, рентгенівське випромінювання діє на організм людини, але шкода комп'ютерної томографії для людини мінімальна. Доза опромінення залежить від якості обладнання, професійності фахівців, протоколу обстеження та індивідуальних характеристик пацієнта (зріст, вага, вік).

КТ за ГВ заборонено?

Можна робити комп'ютерну томографію при ГВ (Грудне вигодовування), не переживаючи за здоров'я дитини. Однак, якщо жінці призначено комп'ютерну томографію, то слід зробити 1-2 зціджування після процедури перед годуванням дитини.. 

КТ можна дітям?

Багатьох батьків цікавить, чи можна дітям робити комп'ютерну томографію? З упевненістю заявляємо, що проводити КТ дітям можна віком від 7 років. У виняткових випадках (якщо неінформативними є інші методи діагностики) можна і молодшим дітям. 

Як часто можна робити комп'ютерну томографію?

Проходити планові дослідження КТ можна 1 раз на 6-12 місяців. Але за життєво важливих показань до проведення дослідження лікар може призначати повторне обстеження через той період, який вважає необхідним згідно з протоколом лікування та діагностики захворювання. .

Комп'ютерна томографія у «М24»

Зробити комп'ютерну томографію можна у центрі М24. Центр використовує томограф Siemens SOMATOM go.UP, який є лідером з якості зображень та швидкості сканування.

До центру М24 ви можете не тільки записатися через сайт ct.mrt-m24.com, але й отримати результати дослідження . Такий спосіб дозволяє не приходити повторно за знімками до центру та економити свій час.

О проекте
Список меднаправлений находится на главной странице. С этого раздела посетители начинают поиск необходимой информации. Здесь размещены клиники, болезни, лаборатории, диагностические центры, статьи.
© Medicina.ua 2005—2023. Все права защищены.
 
Авторизация
Логин
Пароль

Для чего нужна регистрация?

Если Вы — посетитель, регистрация на портале позволит Вам создать свою персональную страницу с различными сервисами, с которой смогут ознакомиться врачи. А сейчас после регистрации Вам доступно создание новых тем и активное участие в обсуждении на форуме.

Если Вы — врач, то после регистрации Вы сможете консультировать посетителей портала, а также найти потенциальных пациентов.

Для добавления вопроса в разделе «Консультация» регистрация не требуется.