Лікар розповів, які продукти покращують роботу мозку

Вернуться к списку
25 мая 2023
фото - Здоров'я мозку
Багато досліджень показують, що те, що ми їмо, відіграє важливу роль для нашого здоров'я, зокрема здоров'я мозку.

Однак різко перейти від нездорового харчування до здорового досить важко. Виходом може стати кілька замін шкідливих продуктів.

Про них виданню Psychology Today розповів лікар-терапевт Остін Перлмуттер.

Замініть перероблене м'ясо на рибу. Дослідження, в якому взяли участь майже 500 тис. осіб, показало, що споживання переробленого м'яса (наприклад, хот-догів, курячих нагетсів та багатьох м'ясних делікатесів) було пов'язане з вищим ризиком розвитку деменції. Лікар рекомендує замінити таке м'ясо морепродуктами. Особливо він виділяє рибу, багату на омега-3 ((тунець, сардини, лосось, скумбрія).

Замініть рафіновані вуглеводи горіхами та ягодами. Хорошою заміною рафінованих вуглеводів можуть стати горіхи, зазначає Перлмуттер. У приклад він наводить дослідження, яке показало, що регулярне споживання горіхів може допомогти знизити ризик захворювань головного мозку та покращити когнітивні функції. Лікар рекомендує включити в раціон мигдаль, волоські горіхи, кеш'ю.

Ягоди (наприклад, чорниця) – ще одна чудова заміна рафінованим вуглеводам. Вони багаті на поліфеноли, які пов'язані з поліпшенням здоров'я мозку.

Замініть газовані та енергетичні напої на чай чи каву. Основні причини, через які ми любимо газовані та енергетичні напої, досить прості: ми відчуваємо спрагу, а ці напої приємні на смак. Крім того, деякі з них дають заряд бадьорості. Проте вчені припускають, що солодкі напої пов'язані з підвищеним ризиком розвитку депресії. Тому Перлмуттер радить перейти на каву або чай без цукру.

О проекте
Список меднаправлений находится на главной странице. С этого раздела посетители начинают поиск необходимой информации. Здесь размещены клиники, болезни, лаборатории, диагностические центры, статьи.
© Medicina.ua 2005—2023. Все права защищены.
 
Авторизация
Логин
Пароль

Для чего нужна регистрация?

Если Вы — посетитель, регистрация на портале позволит Вам создать свою персональную страницу с различными сервисами, с которой смогут ознакомиться врачи. А сейчас после регистрации Вам доступно создание новых тем и активное участие в обсуждении на форуме.

Если Вы — врач, то после регистрации Вы сможете консультировать посетителей портала, а также найти потенциальных пациентов.

Для добавления вопроса в разделе «Консультация» регистрация не требуется.