Названо вітамін, дефіцит якого провокує депресію

Вернуться к списку
17 марта 2023
фото - Депресія
Нестача речовини може призвести до серйозних проблем, серед яких також анемія і деменція.

Вчені з Ірландії провели дослідження та встановили, що через дефіцит вітаміну В12 подвоюється ризик розвитку депресії у людей похилого віку.

Якщо дефіцит В12 не лікується протягом 4 років, то ризик розвитку цього психічного розладу у людини похилого віку збільшується на 51%. Дослідники також встановили, чи впливає психіку подібним чином вітамін В9 (фолієва кислота) – виявилося, що ні. Однак він важливий для формування та функціонування нервової системи.

Боротися із нестачею вітаміну В12 можна за допомогою яєць. Цей продукт містить білки та інші цінні речовини.

Так, в одному яйці міститься приблизно 7% добової порції B12. Додатково вчені рекомендують вживати молоко, тому що за допомогою однієї чашки можна покрити 18% потреб у вітаміні. Корисна речовина також присутня у морепродуктах та яловичій печінці.

Медики часто фіксують брак В12 у вегетаріанців, тому що вони не вживають продуктів тваринного походження. Їм рекомендується стежити за рівнем вітаміну та вживати добавки у разі дефіциту.

Слід зазначити, що В12 має значення для формування еритроцитів, роботи нервової системи та синтезу ДНК. Якщо люди не отримують необхідну кількість цієї речовини в їжі чи добавках, то вони можуть зіткнутися зі втомою, слабкістю, запорами, втратою апетиту та ваги, дезорієнтацією, погіршенням пам'яті, деменцією та навіть анемією.

О проекте
Список меднаправлений находится на главной странице. С этого раздела посетители начинают поиск необходимой информации. Здесь размещены клиники, болезни, лаборатории, диагностические центры, статьи.
© Medicina.ua 2005—2023. Все права защищены.
 
Авторизация
Логин
Пароль

Для чего нужна регистрация?

Если Вы — посетитель, регистрация на портале позволит Вам создать свою персональную страницу с различными сервисами, с которой смогут ознакомиться врачи. А сейчас после регистрации Вам доступно создание новых тем и активное участие в обсуждении на форуме.

Если Вы — врач, то после регистрации Вы сможете консультировать посетителей портала, а также найти потенциальных пациентов.

Для добавления вопроса в разделе «Консультация» регистрация не требуется.