Вчені успішно випробували назальний спрей від хропіння

Вернуться к списку
05 марта 2023
фото - Обструктивне апное
Експериментальний препарат, що перешкоджає блокуванню верхніх дихальних шляхів при сонному апное, пройшов випробування на тваринах та перших добровольцях.

Обструктивне апное — найпоширеніше порушення сну, у якому дихання постійно зупиняється через колапс верхніх дихальних шляхів. При цьому непомітно в людини виникає дефіцит кисню, зростає рівень кров'яного тиску, порушується структура сну. Все це підвищує ризики розвитку різних захворювань та передчасної смерті. Зі сторони сонне апное проявляється частими перервами у диханні та хропінням.

Головним способом лікування цієї хвороби залишається використання СІПАПів – приладів для штучної вентиляції легенів – громіздких та незручних. Однак потроху вчені розкривають механізми, що лежать в основі порушень дихання уві сні, що дає надію на появу значно простіших у застосуванні лікарських засобів.

Так, нещодавно було показано, що помітну роль у розвитку обструктивного апное грають калієві канали TASK-1 — мембранні білки, які беруть участь у контролі верхніх дихальних шляхів. Тому деякі фармацевтичні корпорації, такі як Bayer AG, вже працюють над створенням препарату — інгібітора TASK-1. Цей засіб пройшов доклінічні та перший етап клінічних випробувань.

Амаль Осман та його колеги працюють над експериментальним препаратом BAY2586116, який пригнічує TASK-1 на мембранах клітин верхніх дихальних шляхів, дозволяючи м'язам підтримувати їх відкритими уві сні. У недавніх експериментах вчені випробували речовину у вигляді назальних крапель, спрею, а також при прямому нанесенні за допомогою ендоскопа.

Випробування проводили на 13 піддослідних тваринах (свинях), а також на 12 добровольцях, частина з яких отримували BAY2586116, а частина – плацебо. Потім вчені відслідковували тиск повітря у верхніх дихальних шляхах під час сну. Препарат продемонстрував відмінні результати, дозволивши зберігати повітроносні проходи відкритими.

Автори вважають роботу досить багатообіцяючою і сподіваються, що через деякий час вона увінчається появою простих у використанні медикаментів для позбавлення пацієнтів від обструктивного апное, а їхніх сусідів від гучного хропіння.

О проекте
Список меднаправлений находится на главной странице. С этого раздела посетители начинают поиск необходимой информации. Здесь размещены клиники, болезни, лаборатории, диагностические центры, статьи.
© Medicina.ua 2005—2023. Все права защищены.
 
Авторизация
Логин
Пароль

Для чего нужна регистрация?

Если Вы — посетитель, регистрация на портале позволит Вам создать свою персональную страницу с различными сервисами, с которой смогут ознакомиться врачи. А сейчас после регистрации Вам доступно создание новых тем и активное участие в обсуждении на форуме.

Если Вы — врач, то после регистрации Вы сможете консультировать посетителей портала, а также найти потенциальных пациентов.

Для добавления вопроса в разделе «Консультация» регистрация не требуется.