Чи шкідливо хрустіти шийними хребцями

Вернуться к списку
25 мая 2026
фото - Хрускіт
Можна зустріти різні думки щодо цього питання. Але кому ж вірити?

Так, шкідливо

Якщо часто хрустіти шиєю, можна спровокувати загострення сплячого захворювання, а також викликати ускладнення вже наявних патологій.

Ні, не шкідливо

Хрускіт вважається абсолютно нормальним явищем, якщо він не супроводжується дискомфортом і неприємними відчуттями, у тому числі печінням і болем.

Вердикт: не шкідливо

Для будь-якого суглоба хрускіт — абсолютно нормальне явище. Майже кожен хребець складається з чотирьох суглобів, а шийний відділ до того ж є найбільш рухомою частиною.

В цілому рекомендація така: рухай шиєю як завгодно, якщо хрускіт не супроводжується больовими або іншими неприємними відчуттями.

У самому хрускоті нічого страшного немає, проте завжди варто пам’ятати, що шия — дуже ніжний вузол опорно-рухового апарату, тому занадто інтенсивні і різкі рухи загрожують травмами незалежно від того, чуєш ти хрускіт чи ні.

 
Авторизация
Логин
Пароль

Для чего нужна регистрация?

Если Вы — посетитель, регистрация на портале позволит Вам создать свою персональную страницу с различными сервисами, с которой смогут ознакомиться врачи. А сейчас после регистрации Вам доступно создание новых тем и активное участие в обсуждении на форуме.

Если Вы — врач, то после регистрации Вы сможете консультировать посетителей портала, а также найти потенциальных пациентов.

Для добавления вопроса в разделе «Консультация» регистрация не требуется.