Медики розповіли, як діагностувати хворобу Альцгеймера на ранній стадії

Вернуться к списку
17 марта 2023
фото - хвороба Альцгеймера
Дослідники стверджують, що виявлення ранньої стадії хвороби Альцгеймера можливе завдяки простому аналізу сечі.

Цей аналіз визначає рівень мурашиної кислоти – чутливий маркер зниження когнітивних функцій. Експерти вивчили великі групи пацієнтів, які мають хворобу Альцгеймера, та здорових людей для підтвердження відмінностей у біомаркерах сечі.

До цього фахівці аналізували органічну сполуку за назвою формальдегід, як біомаркер хвороби Альцгеймера у сечі. У рамках нового дослідження вони звернули особливу увагу на мурашину кислоту – продукт метаболізму формальдегіду, щоб зрозуміти, чи краще вона як біомаркер.

До експериментів залучили 574 учасників: здорових, які мають нормальні когнітивні процеси, та з різним ступенем прогресування хвороби Альцгеймера, починаючи суб'єктивним зниженням когнітивних функцій до повноцінного розвитку хвороби. Дослідники вивчили зразки сечі, крові та кожен учасник проходив через психологічну діагностику.

Виявилося, що рівень мурашиної кислоти був сильно підвищений у всіх групах із хворобою Альцгеймера порівняно зі здоровою групою. На підставі цього вчені дійшли висновку, що можливо мурашина кислота – біомаркер ранньої стадії захворювання.

Додатково вони порівняли рівні мурашиної кислоти у сечі з біомаркерами хвороби Альцгеймера у крові. За словами експертів, за допомогою аналізу можна дізнатися точніше показати, на якій стадії захворювання знаходиться людина.

О проекте
Список меднаправлений находится на главной странице. С этого раздела посетители начинают поиск необходимой информации. Здесь размещены клиники, болезни, лаборатории, диагностические центры, статьи.
© Medicina.ua 2005—2023. Все права защищены.
 
Авторизация
Логин
Пароль

Для чего нужна регистрация?

Если Вы — посетитель, регистрация на портале позволит Вам создать свою персональную страницу с различными сервисами, с которой смогут ознакомиться врачи. А сейчас после регистрации Вам доступно создание новых тем и активное участие в обсуждении на форуме.

Если Вы — врач, то после регистрации Вы сможете консультировать посетителей портала, а также найти потенциальных пациентов.

Для добавления вопроса в разделе «Консультация» регистрация не требуется.