Медики розповіли, що пропущений сніданок шкодить імунній системі

Вернуться к списку
26 мая 2023
фото - Імунна система
Навіть якщо їсти вранці не хочеться, сніданок пропускати не варто

Хоча голодування у певних ситуаціях може бути корисним, американські дослідники попереджають: хронічний пропуск сніданків шкодить імунній системі та може підвищити ризик розвитку раку та серцевих захворювань.

Результати дослідження опубліковані у журналі Immunity.

Щоб зрозуміти, як пропущений прийом їжі впливає на стан нашої імунної системи, дослідники з Медичної школи Ікана на горі Сінай (США) провели експеримент на двох групах мишей, єдиною відмінністю якого був різний раціон. Першій групі мишей відразу після пробудження давали щільно поснідати (у цих гризунів є звичка з'їдати найбільше їжі за «сніданком»), тоді як інші обходилися водою.

Вчені зібрали зразки крові тварин відразу після пробудження, а також через чотири та вісім годин. Вивчивши склад крові мишей в обох групах, дослідники виявили у «голодних» тварин різке зниження числа моноцитів – білих кров'яних клітин, які грають велику роль у боротьбі зі злоякісними пухлинами та хвороботворними мікроорганізмами, а також протікання запальних реакцій. Вже через чотири години після пропущеного ранкового прийому їжі 90 відсотків моноцитів зникли з кровотоку мишей, а за вісім годин їх майже не залишилося.

Виявилося, що голод викликав стресову реакцію мозку, а вона, своєю чергою, змусила моноцити переміститися в кістковий мозок, де вони перейшли в неактивний стан. Одночасно з цим утворення нових клітин сповільнилося.

Через 24 години, коли мишам знову надали доступ до корму, моноцити почали повертатися в кровотік, але різке збільшення їх кількості пішло організму лише на шкоду: у гризунів спостерігалися ознаки серйозного запалення, що послабило їхню стійкість до інфекційних хвороб та підвищило ризик проблем із серцем.

Таким чином, підкреслюють дослідники, хоча голодування може мати корисні наслідки, варто враховувати всі можливі ризики та підготуватися до негативної реакції організму не тільки на період обмеження їжі, але і після нього.

О проекте
Список меднаправлений находится на главной странице. С этого раздела посетители начинают поиск необходимой информации. Здесь размещены клиники, болезни, лаборатории, диагностические центры, статьи.
© Medicina.ua 2005—2023. Все права защищены.
 
Авторизация
Логин
Пароль

Для чего нужна регистрация?

Если Вы — посетитель, регистрация на портале позволит Вам создать свою персональную страницу с различными сервисами, с которой смогут ознакомиться врачи. А сейчас после регистрации Вам доступно создание новых тем и активное участие в обсуждении на форуме.

Если Вы — врач, то после регистрации Вы сможете консультировать посетителей портала, а также найти потенциальных пациентов.

Для добавления вопроса в разделе «Консультация» регистрация не требуется.