Лікар назвала найалергенніші продукти

Вернуться к списку
20 марта 2023
фото - Бронхіальна астма
Сніжана Кавриго надала кілька корисних рекомендацій.

Лікар-валеолог Сніжана Кавриго перерахувала найалергенніші продукти та способи дізнатися про харчову непереносимість.

Зокрема, лікар-валеолог зауважила, що раціон харчування для кожної людини має бути підібраний індивідуально, з урахуванням особливостей організму, а також способу життя – графіка роботи, сну та відпочинку. Важливо врахувати ферментативну та біоритмологічну адекватність.

– Відторгнення організмом конкретних продуктів встановлює аналіз на харчову нестерпність, – уточнила медик.

Фахівець зауважила, що на харчову алергію у світі страждають близько 2-3% дорослих та близько 6-8% дітей. У 5% людей із такими реакціями розвивається хронічна бронхіальна астма.

Усі продукти діляться за рівнем своєї алергенності. Наприклад, до високоалергенних продуктів відносять: коров'яче молоко, рибу, яйця, арахіс та різні горіхи (кешью, фундук, фісташки), мед, куряче м'ясо, гриби, моркву, цитрусові та виноград, полуницю, малину та суницю, диню та ананаси, а також шоколад, каву та какао.

Серед середньоалергенних продуктів виділяють: свинину, індичку, м'ясо кролика, журавлину та червону смородину, абрикоси та персики, горох та картопля, кукурудзу та зелений перець, різні види капусти, а також гречку з рисом.

Найнижчий ступінь алергенності у: баранини та конини, кабачків та патисонів, гарбуза та ріпи, кисло-солодких яблук, бананів, білої смородини та аґрусу, а також слив, кавунів, мигдалю, білої черешні та огірків.

– Перелік харчових алергенів слід завжди мати під рукою, – рекомендувала лікарка.

Нагадаємо, лікарі-валеологи - це вузькі фахівці, які займаються питаннями здорового способу життя, харчування, загартовування, збереження не лише фізичного здоров'я, а й соціального та психічного. Валеологія - наука, що знаходиться на стику медицини, психології та біології.

О проекте
Список меднаправлений находится на главной странице. С этого раздела посетители начинают поиск необходимой информации. Здесь размещены клиники, болезни, лаборатории, диагностические центры, статьи.
© Medicina.ua 2005—2023. Все права защищены.
 
Авторизация
Логин
Пароль

Для чего нужна регистрация?

Если Вы — посетитель, регистрация на портале позволит Вам создать свою персональную страницу с различными сервисами, с которой смогут ознакомиться врачи. А сейчас после регистрации Вам доступно создание новых тем и активное участие в обсуждении на форуме.

Если Вы — врач, то после регистрации Вы сможете консультировать посетителей портала, а также найти потенциальных пациентов.

Для добавления вопроса в разделе «Консультация» регистрация не требуется.