Вопрос посетителя 'Ксенія' №106985

 
Ксенія, Луцк

Вопрос:

Я була на УЗД, і мене дуже хвилює що в судинних сплетіння обох бокових шлуночків візуалізуються кістозні включення. Хоча лікар УЗД сказав що вони до 24 тижня вагітності проходять. І в інтернеті пишуть що 90% вони проходять. В мене перша вагітність, ми чекаємо дівчинку. Чи не варто переживати і накручувати себе.
УЗД огляд:
Матка в антефлексії. Плід один, в сідничному передлежанні, 2-а позиція, задній вид. СБ (+), ритмічне, ЧСС - 146 уд./хв. Плацента розташована на задній стінці матки та в ділянці дна, ступінь зрілості 0-1, товщина плаценти 24 мм. НПВ в достатній кількості (висота стовпа 54 мм). Голова плоду звичайної форми. БПР-38мм. ДФО-50мм. НС-145 мм. Бокові шлуночки 9,3 мм. В судинних сплетіннях обох бокових шлуночків візуалізуються кістозні включення розмірами 10х6 мм та 15х11мм. Інші структури головного мозку без особливостей. ПДМ 18,7 мм. Велика цистерна 5,2 мм. Інтраорбітальний розмір 13 мм. Носові кісти 6 мм. Лицевих дизморфій не виявлено. Потилична складка 2,9мм. Хребет - N. СДГК-39мм. Серце -23х15мм. Скан серця 4-х камерний, вихід судин типовий, дуга аорти (+). Діафрагма(+). АС-135мм. Шлунок-20х10мм.Сечовий міхур d=5мм. 2 нирки без особливостей. пупочне кільце d=8,5мм. ДС-29мм ДП-28мм.
шийка матки довжиною 30 мм. цервікальний канал не роширений.
Фетометрія відповідє терміну гестації:18-19 тижнів. КІСТИ СУДИННИХ СПЛЕТІНЬ ОБОХ БОКОВИХ ШЛУНОЧКІВ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПЛОДУ.
Приблизна маса плоду 250 г

Рекомендоване узо через 3 тижні (бокові шлуночки, серце, судини)

Ответ:

Шановна Ксеніє,
цисти судинних сплетінь є однією з так званих "м'яких ознак" хромосомних аномалій, що може спостерігатись як у хворих, так і у здорових дітей. Чим більше таких "м'яких ознак" виявляється під час УЗД, тим більше підстав у лікаря радити родині дослідити каріотип дитини. Єдиний шлях відрізнити дітей з хромосомними аномаліями від здорових дітей це проведення інвазивного втручання і дослідження каріотипу (хромосомного набору) дитини. Ультразвук (в тому числі в динаміці) такої можливості не дає.
0 Да Вы считаете ответ полезным?

Уточнить в рамках данного вопроса

муж. жен.
Для получения уведомления о ответе
 
Авторизация
Логин
Пароль

Для чего нужна регистрация?

Если Вы — посетитель, регистрация на портале позволит Вам создать свою персональную страницу с различными сервисами, с которой смогут ознакомиться врачи. А сейчас после регистрации Вам доступно создание новых тем и активное участие в обсуждении на форуме.

Если Вы — врач, то после регистрации Вы сможете консультировать посетителей портала, а также найти потенциальных пациентов.

Для добавления вопроса в разделе «Консультация» регистрация не требуется.