Вопрос:
Добрий день, буду дуже вдячна за відповідь! Мені 20 років, сама я ніколи не була алергіком, ніколи не виникало ніяких симптомів в свідомому віці не виникало. Півтора роки тому, минулої зими в мене на лиці зʼявились плями з червоних пласких, не гнійних точок, які не боліли. Плями формували острівки на обох щоках. Зазначу, що в підлітковому віці проблем зі шкірою не було, а цикл давно налагоджений. Виникнення плям не змогла повʼязати з чимось явно, так як не змінювала нічого в харчуванні чи способі життя. Таким чином плями пробули рік перш ніж я наважилась піти до дерматолога, перший дерматолог назвав це фолікулітом і призначив крем керакап, аналізи на феритин, вітамін д, все в нормі. Другий дерматолог назвав ці висипки гормональними і приписав крем дерива смс два рази на тиждень, креми спф та денний la roche posay, гель для вмивання vichy і лосьйон bioderma acne out. Користувалась два місяці, не помітила сильних змін. Проте, два тижні тому в мене різко почервоніли і стали пекти губи, в той момент я курила, я курець зі стажем і зазвичай таких симптомів не виникало, але в цей момент куріння припинила, при цьому губи були червоні ще кілька годин і верхня губа пекла, на ранок все зійшло. Ще через день після куріння (ел. Сигарета) знову почервоніли губи і ще й налились рожевим щоки, в місцях скупчення попередньоописаних висипок. Звʼязок вже був очевидним, але дивним так як раніше при курінні ніколи не виникало такої реакції. Майже тиждень не курила і реакції не було, далі звернулась до алерголога і той призначив аналіз на імуноглубулін е і гельмінтіоз. Маркер алергізації низький по аналізам, як повідомили, а гельмінтіозу нема (додатково здавались ще аналізи), також перевірили печінку і звісно ж загальний аналіз. Далі вирішила припинити куріння ел сигарет та перейшла на звичайні і перші два дні все було ок, на третій день та ж реакція, куріння припинила. Але потім реакція була і без куріння, наприклад, після того як поїла полуниці, хоча раніше їла її без проблем знову ж таки. Також коли поруч курили теж червоніло, чесалось лице. Весь час пила лоратадин для зняття симптомів. Звернулась до ще одного дерматолога, і той тільки сказав спостерігати на що алергія та тиждень пропити антигістамінне (ель-цет). Потім вже від перебування на дворі відчувала закладеність носу, без застуди. Моє запитання полягає в тому чи можна повернутись до звичного життя, харчування якщо раніше не був алергіком та виникла дана ситуація? Зараз намагаюсь сидіти на антигістамінній дієті та не їсти продукти, багаті на гістамін. Чи можна позбутись ситуації, що виникла? Дякую 🙏🏻